PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659803}
5,6 83 881
ocen
5,6 10 1 83881
3,5 19
ocen krytyków
Assassin's Creed
powrót do forum filmu Assassin's Creed

Szkoda

ocenił(a) film na 6

Dwa lata temu obiecałem sobie że to będzie pierwszy film któremu wystawię ocenę 10 i co z tego wyszło -marne 6. Starałem się oglądać ten film tak jakbym nigdy nie grał w tą grę ale mimo to po prostu coś nie pykło. Film był tragicznie chaotyczny, w 100 minutach chcieli zmieścić całą historię konfliktu dwóch frakcji, poszukiwań jabłka, odkrywania w sobie assassyna - TAK SIĘ NIE DA. Ma liczne inne wady ale nie będe wymieniał bo inni użytkownicy wystarczająco już na ten temat pisali. Naprawdę jestem zawiedziony bo myślałem że będzie to taki pewniak i że tego nie da się zepsuć. No cóż. Ale miał też parę plusów: ładne kostiumy, przyjemne dla oka sceny walki no i jak dla mnie zawsze dobrze wypadająca gra Marion.

ocenił(a) film na 6
tiktak10

Ja z perspektywy widza, który nigdy nie grał w AC, powiem szczerze, że film mnie zaskoczył. Zaczełam oglądać nie mając pojęcia o czym będzie i wciągnał mnie. Ma kilka niedociągnięć, jednak Michael jak zwykle spisał sie super, kostiumy, sceny walki, wszystko na plus. Oceniając film dałam mocną 6, podejrzewam, że fani gry mogą czuć niedosyt, jednak to film a nie gra.

gabi_2

Jak wciągnął Cię ten film to zagraj koniecznie w gry bo są dużo lepsze. Jako fan serii który ograł wszystkie tytuły za wyjątkiem mobilnych, nie gubiłem się specjalnie w tym natłoku informacji wylewająch się z ekranu, ale czułem się lekko zdezorientowany w kilku momentach. Nie wspominając już, że ten film to po prostu film akcji na odmóżdżenie po pracy gdzie prędkość ma zamaskować wszelkie niedociągnięcia w scenariuszu.

Moim zdaniem dużo lepiej sprawdziłoby się gdyby faktycznie twórcy filmu wzieli 3 pierwsze części gry (AC I, AC 2, AC 3, bez dodatków o Ezio) i zrobili z tego trylogię. Można byłoby wszystko wyjaśnić łopatologicznie dla osób nie lubiących garbienia się przed ekranem z padem w ręku, a fani serii poszliby na takiego Assasyna z ciekawości do kina na pewno.

Zamiast tego dostaliśmy dziwną papkę filmowyglądającą której bliżej do fast fooda niż do solidnej pizzeri.

Wyobraźcie sobie że powstaje serial o Wiedźminie, gdzie głównych postaci z uniwersum nie ma wplecionych w historię, gdzie mutacje to zjedzenie jakiś halucynogennych jagód z lasu, gdzie na dobrą sprawę jedyne co się zgadza to istnienie Temerii i Nilfgaardu, a fabuła polega na ciągle biegającym Wiedźminie który jedyne co robi to zabija potwory i walczy z wieśniakami.

Daje 5/10 za zdjęcia, muzykę, sceny walki i aktorów którzy dawali radę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones