PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5131}

Dom dusz

The House of the Spirits
7,7 41 930
ocen
7,7 10 1 41930
7,2 5
ocen krytyków
Dom dusz
powrót do forum filmu Dom dusz

żałuję jedynie,

ocenił(a) film na 9

że historia ma miejsce w Ameryce Południowej, a bohaterowie nie mówią po hiszpańsku.
Ale to moje własne preferencje, bo jestem już znudzona wszechobecnym angielskim. Poza
tym film świetny, w szczególności podobała mi się Glenn Close.

ocenił(a) film na 9
thaumiel

To zdzierże, gorzej z językiem angielskim w Pianiście...

ocenił(a) film na 7
Kempy235

A dlaczego angielski w "Pianiście" jest mniej znośny, niż w "Domu dusz"? I co w tym dziwnego? Produkcja amerykańska i tyle. Jest cała masa filmów, których akcja dzieje się w najróżniejszych zakątkach świata, a aktorzy mówią po angielsku- bo inaczej do każdego filmu musieliby się uczyć innego języka.

ocenił(a) film na 8
Morska_Bryza

A ja bardzo cenie sobie tworcow, ktorzy pokusza sie o to aby w filmie wojennym Niemcy mowili po niemiecku, a Rosjanie po rosyjsku itp., albo chociaz wtracali slowa odpowiadajace swojej narodowosci, bo wtedy film napewno zyskuje na wartosci i jest bardziaj wiarygodny

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

Po części masz rację, ale nic nie poradzimy na to, że angielski to język 'światowy" i "uniwersalny".

Morska_Bryza

Szacunkowo język angielski zajmuje dopiero trzecie miejsce wśród języków, którymi posługuje się ludzkość. Przed nim plasuje się język hiszpański (!), zaś berło dzierży język chiński.

ocenił(a) film na 7
islandzki_renifer

Co nie zmienia faktu, że znając właśnie angielski masz niemal pewność, że w każdym kraju jakoś się dogadasz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones