PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5131}

Dom dusz

The House of the Spirits
7,7 41 930
ocen
7,7 10 1 41930
7,2 5
ocen krytyków
Dom dusz
powrót do forum filmu Dom dusz

O kurczę ..

ocenił(a) film na 4

mocno się zaczyna ..

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Mocno się skończy.

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

a jak się zaczyna? Nie widziałam pierwszych scen (pol godziny) prosze o poczatkowy spojler :)

ocenił(a) film na 4
niekoniecznieja

Mam nadzieję że masz skończone 18 lat... Spoiler, A więc na początku widzimy młodego, zdolnego, perspektywicznego Estebana który zauważa pracującą na plantacji piękną, młodą i zapewne nie mniej zdolną damę .. patrzą się na siebie przenikającym wzrokiem .. niedługo potem młoda dama idzie na przechadzkę po lesie trzymając kosz pełen ubrań .. i tu akcja nabiera dramatu ... ... ... Esteban wypatruje ją jadąc na koniu, ona jest zupełnie sama , mężczyzna zaczyna się zbliżać, z kolei dziewczyna podjęła się desperackiej próby ucieczki domyślając się jakie Esteban ma wobec niej zamiary .. i tu poziom dramatu sięga zenitu .. Esteban rzuca się na nią z konia, obezwładnia .. i co najistotniejsze dla niego .. zaspokaja swoją pierwotną potrzebę ... (świntuszek z niego) to nie jest jeszcze koniec jego miłosnych poczynań ponieważ wkrótce poznaje pewną ambitną (tym razem uległą) damę ... Niestety ja także nie miałem przyjemności oglądania tego filmy w całości bo zasnąłem po tym gdy komuniści wygrali wybory, ok godzina przed końcem filmu ..

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

oo... ok dzięki. A czy ta kobieta byla siostra Clary?

ocenił(a) film na 4
niekoniecznieja

Chyba nie, niepodobna ... ale aktorka wcielająca się w tą postać to bodajże Sarita Chaudhury, lecz nie oglądałem rozstrzygnięcia filmu więc niestety nie wiem wszystkiego ....

ocenił(a) film na 7
SzymonS1

O czym wy?... Ta "dama" to była zwykła wieśniaczka, którą zgwałcił dla zwykłego zaspokojenia żądzy.

ocenił(a) film na 4
Morska_Bryza

Popierasz gwałty na wiejskich dziewczynach ? Sam jestem z malej miejscowości ale trochę się boje wkroczyć do takiej akcji jak Irons.

ocenił(a) film na 7
SzymonS1

To, że napisałam, że była zwykłą wieśniaczką, znaczy tyle, że... była zwykłą wieśniaczką. Nie damą. I tyle.Nie przypisuj mi więc słów, które z mojej strony nie padły, zwłaszcza takie. Skoro jednak naprawdę trzeba ci odpowiedzieć... Nie, nie popieram gwałtów w ogóle. Mam nadzieję, że dotarło.
Miło, że nazywasz ją damą, ale niestety, różne warstwy społeczne były, są i będą. Faktem jest, że była biedna, ale młoda, zdrowa i piękna, a Esteban tym gwałtem zniszczył jej życie, bo gdyby nie bękart, miałaby zapewne niejedną szansę wyjścia za mąż za jakiegoś porządnego człowieka.

ocenił(a) film na 4
Morska_Bryza

Ok rozumiem. Natomiast po otrzymaniu powiadomienia sprzed kilku dniu od Ciebie przypomniałem sobie temat i nie poznałem własnego tekstu który napisałem ponad 4,5 roku temu... O filmie zapomniałem niemal całkowicie i z perspektywy czasu pamiętam tylko klimat latynoskiej telenoweli i kilka scen np. obrażenie się zony Ironsa okazywane... nie odzywaniem się hmm....

SzymonS1

Dobra scena ale Glenn Close wyglądała strasznie w tym filmie

ocenił(a) film na 10
niekoniecznieja

film dla koneserow w dodatku z ''tekstem'' ogladaj ponownie nie starcisz czasu

SzymonS1

bo to mocny film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones