PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859126}

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Zack Snyder's Justice League
6,9 33 789
ocen
6,9 10 1 33789
4,8 23
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Format obrazu wtf?

ocenił(a) film na 7

Według wizji ZS film jest w 4:3... W jakim celu?

madchicken

A może sceny były kręcone kamerami IMAX, które maja proporcje 1,44:1 i reżyser stwierdził, że zapoda pełny, niekadrowany obraz? To oczywiście tylko moje przypuszczenie.

ocenił(a) film na 6
HoliFild

Powiew krotko zamysl denny!Jesli takie to super to dlaczego od dzis nie zaczna wypuszczac wszystkich filmow w tym formacie,dalej,dlaczego wszystkie lcd to 16:9

HoliFild

Film był nakręcony na zwykłej taśmie 35mm, co ma klatki w formacie 4:3, ale i tak Snyder chciał, żeby film wypełnił cały ekran IMAX.

ocenił(a) film na 6
madchicken

Nie wiem w jakim celu, ale musi to być decyzja artystyczna. Kubrick lubił tak kręcić, może chodzi o symetrię. Komponowanie takiego kadru jest zupełnie inne. Obejrzę i zobaczę jak wyszło.

ocenił(a) film na 7
madchicken

Jak już ktoś powiedział, w duszy mam wizje reżysera, jak mój oled musi chodzić przez 4 godziny z dwoma pasami czarnymi po bokach. On tego nie lubi niestety.

ocenił(a) film na 7
madchicken

Sami znawcy kina, sztuki operatorskiej i montażu widzę ;d Dobrze, dobrze...

ocenił(a) film na 6
madchicken

Ja się od razu przyzwyczaiłem do tego formatu, ale rozumiem, że niektórych może boleć.

ocenił(a) film na 10
madchicken

IMAX ratio, widać więcej niż w 16:9 i nie rozumiem kompletnie waszego narzekania, jak nie chcecie widzieć więcej opcja zoom jest chyba wszędzie.

ocenił(a) film na 7
madchicken

Dzięki wszystkim za wypowiedzi, sporo się dowiedziałem. W sumie nie spodziewałem się że takim niewinnym pytaniem wywołam taką aferę, nie miałem żadnych złych intencji. Nie biorąc pod uwagę formatu film i tak mi się podobał. A tv mam nowy i 4k że wszykimi ficzerami, ale obejrzałem tak jak życzył sobie tego twórca
Pozdrowienia dla wszystkich

madchicken

Na rzutniku podlaczonym do ps3 i rozdzialce PAL z zoom 1.2 ogladalo sie jak w kinie....problemem byla dlugosc filmu 4 h ???

ocenił(a) film na 8
madchicken

Wersja 4:3 jest wersją nieuciętą, innymi słowy to wersja 16:9 ucinała górę i dół kadru. Porównałem przed chwilą kilka tych samych scen.

ocenił(a) film na 8
madchicken

panie kolega właśnie w takim celu https://www.youtube.com/watch?v=LAD8yasWX2o

madchicken

Jak to sam ująłeś "według wizji". Bo Snyderowi podobał się taki format i cały film od początku do końca kręcił pod 4:3, aby kompozycja jego kadrów pasowała pod ten format. Jak porównasz materiały z wersji Snydera i Whedona zauważysz, że w wersji kinowej zdjęcia przygotowane przez Snydera były wtedy rozciągnięte przez studio do 16:9 przez co obraz był lekko rozmyty, a obiekty wyjeżdżały poza kadr. Snyder nie wyciął boków, te zdjęcia pierwotnie były w formacie 4:3.

ocenił(a) film na 2
szmyrgiel

Nie były rozciągnięte tylko obcięte. No i wersja kinowa Whedona była jeszcze szersza niż 16:9, bodajże 2.25:1.

ocenił(a) film na 7
madchicken

Pojawił się wywiad z ZS, wyjaśnił wszystko :D

madchicken

Co wy wszyscy gadacie głupoty o formacie obrazu? Znalazłem w internecie wersje w fomracie 4:3 i odpusciłem oglądanie, 10 minut póniej znalazłem wersje 16:9 i było jak należy. Więc łyknęliście chyba wszyscy jakieś durne kinówki, to raz. Dwa, kto tutaj pierniczy głupoty, że film ma proporcje Imaxowe? Nie był kręcony kamerami Imax toteż nie ma. Zassaliście jakąś kupę z torrenta i biadolicie. 5 minut szukania dłużej i znaleźlibyście wersje 16:9, ja taką obejrzałem.

ocenił(a) film na 8
BUNCH

Jeśli znalazłeś wersję 16:9, to była to wersja albo rozciągnięta z uciętą informacją o górze i dole ekranu albo wersja z 2017 roku. Ja oglądałem na HBO GO wersję 4:3 z dodaną informacją na początku filmu, że taka była wersja reżysera. Po co się tak pieklisz? Wyzywasz ludzi i jeszcze zakładasz, że piracą ;)

ocenił(a) film na 7
Szopen_91

Pobrał wersję Whedona i zadowolony xDDD
Albo znalazł fanowski cut tego snyder cuta. Tak czy siak, sam spiracił, a innych wyzywa.

madchicken

Od wielu lat filmy nagrywa się w panoramicnych formatach gdyż tak nasz mózg łatwiej i naturalniej interpretuje obraz. Specjalnie do tego dopasowuje się współczesne telewizory od wielu lat. 16:9 jest standardem a i tak wiele drogich produkcji jest wyświetlanych z paskami na górze i dole... tak więc może zrobić film w formacie 4:3 i oglądać w kwadracie jak marny telewizyjny serial sprzed 20 lat? Genialny pomysł! Można dorzucić, że to "wizja" i że w IMAXie wygląda lepiej... tak... oczywiście. Mimo, że naprawdę chciałem to obejrzeć - chyba tego nie zrobię. Nie rozumiem tej wizji - w tym przypadku nie dodaje nic ale ośmiesza produkcje i ciężką pracę wielu osób którzy pracowali przy tym filmie. Nie tylko Snydera i jego cudownej "wizji".

ocenił(a) film na 7
snajper414

Teraz to chyba eksplodujesz bo na hbo wylądowałą wersja czarno-biała :)Mi ten myk z formatem bardzo pasuje.Nadaje klimatu.

keirametz

nie eskploduję bo mam to gdzieś, zwyczajnie nie obejrzę. Uważam jednak, że to przerost formy nad treścią. Robienie z kinematografii instagramu. Czekam na wersję z instagramowymi nakładkami i batmana z latającymi serduszkami zamiast oczu...

ocenił(a) film na 7
snajper414

Co tam jest wspólnego z insta ? i dlaczego tak nienawidzisz tego filmu ?

keirametz

kwadratowy obrazek i czarno-biały filtr jak najwyraźniej :) Nie nienawidzę, zwyczajnie trudno to obejrzeć. Nie lubię zbytnich udziwnień jeśli nie mają zastosowania. Jeżeli reżyser ma dobry pomysł to popieram z całego serca. Jeśli na siłę chce zrobić coś inaczej i oczekuje poklasku to nie otrzyma go ode mnie. Jeśli komuś to się podoba to super - mi nic do tego. Ja sobie wolę obejrzeć filmy w normalnym formacie i kolorze. Na szczęście nie wszystkie filmy DC będą tak "wydawane". A nawet jeśli to wciąż jest jeszcze marvel :)

madchicken

Chodzi zapewne o to, że był kręcony z myślą o IMAX...

eltoro10000

Dokładnie tak. Film był kręcony z myślą o IMAX. Chodzi o to by film mógł być wyświetlany na bardzo dużym ekranie, co uzyskano poprzez zastosowanie taśmy filmowej IMAX gdzie kadr jest ustawiony poziomo a nie pionowo jak na zwykłej taśmie filmowej 35 mm.
Mam ten film w rozdziałce 1280/720, waży sporo bo ponad 13 giga, jakość obrazu jest świetna. Gdyby ktoś chciał to proszę napisać do mnie - boguslawfursewicz@gmail.com

madchicken

Ogląda się to strasznie. Beznadziejny format obrazu, do tego dowalona czarno-biała paleta barw zamiast kolorowej.
Od strony wizualnej to oryginalność dla samej oryginalności, bo nic z tego lepszego nie wynika.
Fabularnie film jest spojniejszy od wersji kinowej ale rażą za to niektóre beznadziejne ujęcia, spowolnienia i kadry żywcem wyjęte z dzieła kręcącego reklamy onanisty.

ocenił(a) film na 6
Piotrek_K79

;D Brawo Ty

ocenił(a) film na 8
madchicken

to jest format imax a nie 4:3

ocenił(a) film na 3
madchicken

Po tej akcji z 4:3 Snyder powinien mieć dożywotni zakaz kręcenia czegokolwiek. Film był dobry. Ale zapamiętam najbardziej ten tandetny format

ocenił(a) film na 6
Shrike

Dalem na tv funkcje zoom i jest ok,moze jedynie lekko przycielo gore i dol.

ocenił(a) film na 8
madchicken

Też się zastanawiałem po co ten format... dopóki nie oglądnąłem filmu w VRze :)

ocenił(a) film na 7
madchicken

Ponieważ jest to bezpośrednio obraz z IMAXa - dlatego też ekrany w kinach imax są właśnie "kwadratowe".
Dodatkowo Snyder pewnie chciał, by wyglądało to wszystko bardziej komiksowo i monumentalnie. IMO decyzja akurat na plus.

ocenił(a) film na 7
madchicken

4:3 to nic innego jak 16:9 tyle iż odwrotnie...film jest zrealizowany tak aby nie śledzić często ruchy kamery góra dół... nic innego

ocenił(a) film na 4
madchicken

To wie tylko on

ocenił(a) film na 8
madchicken

Jest już do dostania w pewnych miejscach wersja widescreen jakby co :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones